Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Dział: Dobre praktyki

„Łukasiewicz” w Jasionce

W podrzeszowskiej Jasionce z końcem marca udostępnione zostało zwiedzającym Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” (PCN).

czytaj więcej

Żywa ruina

Wtopione w górzysty pejzaż ruiny klasztoru Karmelitów bosych w Zagórzu uważane są za szczególnie cenny element krajobrazu kulturowego Podkarpacia.

czytaj więcej

Pod marką „Dobry Dom”

Zakup wysokiej klasy łóżka do leczenia paliatywnego albo koncentratora tlenu wiąże się z dużym wydatkiem, na który stać niewielu – szczególnie w sytuacji, gdy potrzeba pojawiła się nagle. Sprawdzonym rozwiązaniem są wypożyczalnie.

czytaj więcej

Czas seniorów

Na widok twarzy dębickich seniorów, zamieszczonych w kalendarzu na rok 2023, trudno się nie uśmiechnąć. Emanuje z nich spokój, radość, łagodność, naturalność, ciepło i refleksja.

czytaj więcej

Stary spichlerz w nowej szacie

Starsi mieszkańcy gminy Świlcza od grudnia 2021 roku mają miejsce, gdzie mogą wspólnie spędzać czas i realizować swoje pasje. To Gminny Klub Seniora, który mieści się w odrestaurowanym spichlerzu w zespole parkowo-pałacowym w Trzcianie.

czytaj więcej

Na własny rachunek

Uczestniczki i uczestnicy projektu „Od pomysłu do sukcesu z własną firmą” najczęściej rozpoczynali działalność w branży budowlano-remontowej (18 osób) oraz w zakresie fryzjerstwa i usług kosmetycznych (12 osób).

czytaj więcej

Szpital w reakcji na pandemię

Ostatnie dwa lata były dla szpitali prawdziwym testem na przetrwanie. Ze wszystkimi problemami, które przyniosła ze sobą pandemia COVID-19, zmierzył się także Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

czytaj więcej

Ekonomia społeczna

Ostatnie lata ze względu na pandemię COVID-19 były trudne dla podmiotów ekonomii społecznej (PES). Lockdowny sprawiły, że wiele z nich przestało uzyskiwać dochody z prowadzonej działalności gospodarczej. Jednak sektor nie został osłabiony na tyle, by nie mógł włączyć się w aktywną pomoc uchodźcom po napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

czytaj więcej

Gotowi, by nieść pomoc

Rzeszowski Zakład Aktywności Zawodowej (ZAZ) uruchomił wśród klientów i swoich pracowników zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Jako jedni z pierwszych część środków z unijnego projektu przeznaczyli na wsparcie osób najbardziej potrzebujących. 

czytaj więcej
Skip to content