Droga do sukcesu

Na czarnym tle białe zarysy mężczyzny biegnącego po drodze, na której narysowano strzałkę i wyraz sukces

Ubiegasz się o pożyczkę obrotową lub hipoteczną z Podkarpackiego Funduszu Rozwoju?

  1. Zapoznaj się z warunkami uzyskania pożyczki – są one szczegółowo opisane w regulaminie na stronie PFR. Chcąc wyjaśnić wszystkie wątpliwości, skontaktuj się z Podkarpackim Funduszem Rozwoju lub umów się z pośrednikiem współpracującym z funduszem.
  2. Musisz złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Opiszesz w nim potencjał firmy i zobowiązania. We wniosku musisz m.in. wskazać proponowane zabezpieczenie: weksel in blanco (obligatoryjnie), a dodatkowo poręczenie, hipotekę na nieruchomości, zastaw rejestrowy, blokadę środków na lokacie bankowej lub inne. Wniosek pomoże Ci przygotować pracownik Funduszu lub ekspert współpracujący z PFR.
  3. W ciągu kilku dni Twój wniosek zostanie rozpatrzony pod względem formalnym. Możesz zostać poproszony o dokonanie poprawek lub uzupełnień. Podczas oceny merytorycznej eksperci PFR ocenią kondycję Twojej firmy i przygotują prognozę wyników.
  4. Jeśli ubiegasz się o pożyczkę o wartości przekraczającej 50 tys. zł, czeka Cię wizytacja w siedzibie firmy lub w miejscu, w którym będzie realizowana inwestycja. Jest to punkt obowiązkowy.
  5. Komitet Pożyczkowy PFR podejmuje decyzję na podstawie analizy złożonych dokumentów oraz wizyty u ciebie w siedzibie firmy. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, przed podpisaniem umowy będziesz musiał uregulować prowizję.
  6. Gdy środki trafią na konto, wydawaj je zgodnie z zapisami umowy. Twoja firma będzie się rozwijać dzięki środkom finansowym oferowanym przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju!

Pożyczka obrotowa: wartość: od 1 tys. do 500 tys. zł, dla kogo: MŚP z siedzibą lub oddziałem na terenie województwa podkarpackiego, cel: finansowanie bieżącej działalności, oprocentowanie zmienne: od 1,98% w skali roku, okres spłaty: do 7 lat, karencja: do 6 miesięcy, brak prowizji za rozpatrzenie wniosku, bezpłatna pomoc eksperta, prowizja przy podpisaniu umowy: 0-2%. Pożyczka hipoteczna: wartość: od 500 tys. do 1 mln zł, dla kogo: MŚP z siedzibą lub oddziałem na terenie województwa podkarpackiego, cel: zakup nieruchomości położonej w województwie podkarpackim, oprocentowanie zmienne: od 1,98% w skali roku, okres spłaty: do 10 lat, karencja: do 6 miesięcy, brak prowizji za rozpatrzenie wniosku, bezpłatna pomoc eksperta, prowizja przy podpisaniu umowy: 0-2%