Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Droga do sukcesu

6 lipca 2020 ABC beneficjenta

Na czarnym tle białe zarysy mężczyzny biegnącego po drodze, na której narysowano strzałkę i wyraz sukces

Ubiegasz się o pożyczkę obrotową lub hipoteczną z Podkarpackiego Funduszu Rozwoju?

  1. Zapoznaj się z warunkami uzyskania pożyczki – są one szczegółowo opisane w regulaminie na stronie PFR. Chcąc wyjaśnić wszystkie wątpliwości, skontaktuj się z Podkarpackim Funduszem Rozwoju lub umów się z pośrednikiem współpracującym z funduszem.
  2. Musisz złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Opiszesz w nim potencjał firmy i zobowiązania. We wniosku musisz m.in. wskazać proponowane zabezpieczenie: weksel in blanco (obligatoryjnie), a dodatkowo poręczenie, hipotekę na nieruchomości, zastaw rejestrowy, blokadę środków na lokacie bankowej lub inne. Wniosek pomoże Ci przygotować pracownik Funduszu lub ekspert współpracujący z PFR.
  3. W ciągu kilku dni Twój wniosek zostanie rozpatrzony pod względem formalnym. Możesz zostać poproszony o dokonanie poprawek lub uzupełnień. Podczas oceny merytorycznej eksperci PFR ocenią kondycję Twojej firmy i przygotują prognozę wyników.
  4. Jeśli ubiegasz się o pożyczkę o wartości przekraczającej 50 tys. zł, czeka Cię wizytacja w siedzibie firmy lub w miejscu, w którym będzie realizowana inwestycja. Jest to punkt obowiązkowy.
  5. Komitet Pożyczkowy PFR podejmuje decyzję na podstawie analizy złożonych dokumentów oraz wizyty u ciebie w siedzibie firmy. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, przed podpisaniem umowy będziesz musiał uregulować prowizję.
  6. Gdy środki trafią na konto, wydawaj je zgodnie z zapisami umowy. Twoja firma będzie się rozwijać dzięki środkom finansowym oferowanym przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju!

 

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Dobry początek to połowa sukcesu

Na jakim etapie jesteśmy po 500 dniach realizacji programu? O tym mówi Wojciech Magnowski, dyrektor Zarządzania RPO w Urzędzie Marszałkowskim.

czytaj więcej

Zawsze gotowi

Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Raniżowie za unijne pieniądze wzbogaci swoje wyposażenie.

czytaj więcej

Koleją do gwiazd

Stacja kolejowa Basznia? A może wieża ciśnień w Tymcach? Sprawdź, co warto zobaczyć podczas wakacji!

czytaj więcej

Wybierz kolej

W styczniu 2021 r. Podkarpackie dołączyło do grona polskich regionów, po których można podróżować koleją aglomeracyjną.

czytaj więcej

Piękny Wschód

Sprawdź, e co możesz zainwestować z programu dostępnego dla województw Polski Wschodniej.

czytaj więcej

Innowatorzy na start!

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej finansują kolejną edycję programu „Platformy startowe dla nowych pomysłów”.

czytaj więcej

Niezwykły koncert

Ten koncert był jednym z wielu wydarzeń organizowanych w regionie z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Turystyka na Roztoczu

Umowa partnerstwa podpisana przez trzy samorządy sprawi, że nowe atrakcje turystyczne przyciągną turystów i stworzą miejsca pracy.

czytaj więcej

Na ratunek

Gdy w Bieszczadach wybuchł pożar, w walkę z żywiołem zaangażowały się Straż Pożarna, Straż Graniczna i Grupa Bieszczadzkiej GOPR.

czytaj więcej
Skip to content