Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Innowatorzy na start!

28 czerwca 2024 ABC beneficjenta

Uśmiechnięty mężczyzna siedzi przy biurku. W dłoniach trzyma notes z napisem Start Up.

Jeśli masz pomysł na innowacyjny biznes, zgłoś się do jednej z Platform startowych. Eksperci pomogą Ci dopracować pomysł i przekształcić go w rentowną firmę.

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej finansują kolejną edycję programu „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Jego realizację koordynuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Program uruchomiła osiem lat temu. Dotychczas do Platform startowych zgłoszono ponad 11 tys. innowacyjnych pomysłów. 600 podmiotów w formie spółek kapitałowych uzyskało bezzwrotne dotacje na rozwój działalności. Na nową edycję programu zarezerwowano kwotę 100 mln euro.

Swój pomysł na start-up możesz zgłosić do jednej z kilku Platform startowych. Są to partnerstwa różnych podmiotów: ośrodków innowacji, uczelni, funduszy venture capital czy przedstawicieli biznesu. Ich zadaniem jest selekcja przyszłych start-upów i wsparcie ich w dopracowaniu pomysłu, czyli przeprowadzenie przez etap inkubacji. Po zakończeniu inkubacji start-upy mogą się ubiegać o dotację w wysokości do 600 tys. zł na wejście z produktem na rynek. Najbardziej obiecujące pomysły, które będą wymagały większych inwestycji, mogą liczyć na dodatkowe 2 mln zł. Wejdź na www.platformystartowe.gov.pl.

Opracował: Jerzy Gontarz

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Dobry początek to połowa sukcesu

Na jakim etapie jesteśmy po 500 dniach realizacji programu? O tym mówi Wojciech Magnowski, dyrektor Zarządzania RPO w Urzędzie Marszałkowskim.

czytaj więcej

Zawsze gotowi

Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Raniżowie za unijne pieniądze wzbogaci swoje wyposażenie.

czytaj więcej

Koleją do gwiazd

Stacja kolejowa Basznia? A może wieża ciśnień w Tymcach? Sprawdź, co warto zobaczyć podczas wakacji!

czytaj więcej

Wybierz kolej

W styczniu 2021 r. Podkarpackie dołączyło do grona polskich regionów, po których można podróżować koleją aglomeracyjną.

czytaj więcej

Piękny Wschód

Sprawdź, e co możesz zainwestować z programu dostępnego dla województw Polski Wschodniej.

czytaj więcej

Niezwykły koncert

Ten koncert był jednym z wielu wydarzeń organizowanych w regionie z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Turystyka na Roztoczu

Umowa partnerstwa podpisana przez trzy samorządy sprawi, że nowe atrakcje turystyczne przyciągną turystów i stworzą miejsca pracy.

czytaj więcej

Na ratunek

Gdy w Bieszczadach wybuchł pożar, w walkę z żywiołem zaangażowały się Straż Pożarna, Straż Graniczna i Grupa Bieszczadzkiej GOPR.

czytaj więcej
Skip to content