Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Kierunek turystyka

18 grudnia 2023 Dobre praktyki

Narciarz dynamicznie zjeżdża po stoku narciarskim. W tle liczni narciarze i wyciąg krzesełkowy

Zwycięzca: Przedsiębiorstwo Rozwoju Infrastruktury Gminy Olszanica „PRI” sp. z o.o.
Za projekt: BIESZCZAD.ski – rewitalizacyjne koło zamachowe rozwoju Gminy Olszanica

Gmina Olszanica w Bieszczadach stworzyła ofertę dla aktywnych. Zimą mogą szusować na nartach, a latem podziwiać okolice z lotu ptaka, korzystając z tyrolki.

– Gmina, której nie było na mapie turystycznej Podkarpacia, dzisiaj zyskuje coraz wyraźniejszą pozycję. Udowodniliśmy, że można stworzyć coś z niczego, ale potrzebna była odwaga – podkreśla Krzysztof Zapała, wójt gminy Olszanica. Wybudowany za 20 mln zł ośrodek BIESZCZAD.ski w Wańkowej oddano do użytku 8 stycznia 2022 r. Stacja narciarska oferuje doskonałe zaplecze sportowe i gastronomiczne. Do dyspozycji narciarzy jest kolej linowa z czteroosobowymi kanapami, o długości niemal kilometra, wyciąg talerzykowy (400 m) i dwa ruchome chodniki (po 190 m każdy).

BIESZCZAD.ski wydłużył już sezon. Powstała najdłuższa w Polsce i Europie Środkowo- Wschodniej tyrolka (1350 m). Przelot w pozycji leżącej lub siedzącej odbywa się chwilami na wysokości 48 m nad ziemią. Jest też najdłuższy na świecie tor tubingowy (370 m), a w kolejnym sezonie pojawią się hulajnogi górskie i park linowy. Te dwie inwestycje chcą już zrealizować prywatni inwestorzy. Dotacja projektu z UE wyniosła 9,97 mln zł. Wartość projektu to 20 mln zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Nasz wspólny sukces

Marszałek Władysław Ortyl opowiada, jak Podkarpacie zmieniło się przez 20 lat obecności Polski w UE.

czytaj więcej

Jak to było i jak jest

Od 2004 r. do dziś w kolejnych programach regionalnych zrealizowaliśmy 18 tys. projektów! To inwestycje nie tylko w drogi, budynki i sprzęty. Postawiliśmy też na umiejętności i kompetencje ludzi.

czytaj więcej

Fenomen społecznej Dębicy

Jest tu duża oferta dla osób z niepełnosprawnością oraz dla seniorów. Dębica przełamuje społeczne schematy. I pokazuje, że najważniejsze to chcieć.

czytaj więcej

Przejrzyste i efektywne zamówienia

Sprawdź, jakie zasady i przepisy prawa obowiązują Cię podczas dokonywania zakupów w ramach projektu.

czytaj więcej

Pokaż, że robisz to dzięki Unii

Podpisując umowę o dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich, zobowiązujesz się do zrealizowania działań informacyjnych i promocyjnych. To również szansa na budowanie zaufania do Twoich pomysłów.

czytaj więcej

Stwórz z nami mapę atrakcji!

Zapraszamy do tworzenia mapy atrakcji. Obejmie ona wydarzenia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (10-11 maja), a także pozostałe imprezy związane z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w UE.

czytaj więcej

Wyróżnij się!

Komisja Europejska po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie REGIOSTARS 2024. Rywalizować w nim będą najciekawsze projekty zrealizowane ze wsparciem z Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Tak zdecydowaliśmy!

Polska musiała spełnić wiele warunków, aby wstąpić w szereg państw członkowskich.

czytaj więcej
Skip to content