Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Kino pełne radości

18 grudnia 2023 Dobre praktyki

Fragment foyer w stylowym kinie. Na ścianie widoczny duży czarno-biały plakat z wizerunkiem mężczyzny i kobiety. W tle, na ścianie wisi neon w kształcie kamery filmowej.

Zwycięzca: Stowarzyszenie „Radość” w Dębicy
Za projekt: Kino „Radość”

Dębica jest zagłębiem ekonomii społecznej. Działające tu Stowarzyszenie „Radość” stosuje najlepsze praktyki w opiece nad osobami zagrożonymi wykluczeniem.

Kino to najnowszy i największy projekt stowarzyszenia. Mieści się w dawnym ośrodku kultury, w którym od 1962 r. funkcjonowało kino „Kosmos”. Stowarzyszenie otrzymało szansę na odmienienie tego miejsca. Wyciszone wnętrza, ściany w stonowanych kolorach tworzą ciepły i przyjazny klimat. Wrażenie robi aranżacja klatki schodowej, foyer oraz „e-R Coffee”, w której sprzedawane są przysmaki z działu gastronomii prowadzonego przez Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia „Radość”. Klimatyzowana sala widowiskowo-kinowa z nowym oświetleniem pomieści 200 osób.

Atrakcyjne miejsca pracy czekały tu na osoby z niepełnosprawnościami. – Projekt umożliwił nam rozszerzenie działalności. Dzięki pracy na różnych stanowiskach zatrudnione osoby podniosły swoje kompetencje zawodowe i poczuły się bardziej wartościowe. Codziennie ćwiczą zaradność życiową i umiejętność pracy w zespole – mówi Mariola Kądzielawa, kierownik ZAZ Stowarzyszenia „Radość”. Zarabianie pieniędzy korzystnie wpłynęło na jakość życia pracujących tu osób. Wspomagają je trenerzy, fizjoterapeuta i doradca zawodowy. Wartość projektu wyniosła 3,29 mln zł, w tym dofinansowanie z UE – 2,8 mln zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Fundusze Europejskie są atrakcyjne

W ciągu 20 lat uczestnictwa w polityce spójności znacząco uprościliśmy i uatrakcyjniliśmy komunikację w obszarze funduszy unijnych.

czytaj więcej

Mistrzostwa emocji

Konkursy na najlepsze projekty współfinansowane z funduszy UE to skuteczne narzędzie promocji dobrych praktyk. Przyczyniają się do pozytywnego postrzegania wsparcia z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Efekty są imponujące

8 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, doceniliśmy laureatów III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

czytaj więcej
Skip to content