Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Kino pełne radości

18 grudnia 2023 Dobre praktyki

Fragment foyer w stylowym kinie. Na ścianie widoczny duży czarno-biały plakat z wizerunkiem mężczyzny i kobiety. W tle, na ścianie wisi neon w kształcie kamery filmowej.

Zwycięzca: Stowarzyszenie „Radość” w Dębicy
Za projekt: Kino „Radość”

Dębica jest zagłębiem ekonomii społecznej. Działające tu Stowarzyszenie „Radość” stosuje najlepsze praktyki w opiece nad osobami zagrożonymi wykluczeniem.

Kino to najnowszy i największy projekt stowarzyszenia. Mieści się w dawnym ośrodku kultury, w którym od 1962 r. funkcjonowało kino „Kosmos”. Stowarzyszenie otrzymało szansę na odmienienie tego miejsca. Wyciszone wnętrza, ściany w stonowanych kolorach tworzą ciepły i przyjazny klimat. Wrażenie robi aranżacja klatki schodowej, foyer oraz „e-R Coffee”, w której sprzedawane są przysmaki z działu gastronomii prowadzonego przez Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia „Radość”. Klimatyzowana sala widowiskowo-kinowa z nowym oświetleniem pomieści 200 osób.

Atrakcyjne miejsca pracy czekały tu na osoby z niepełnosprawnościami. – Projekt umożliwił nam rozszerzenie działalności. Dzięki pracy na różnych stanowiskach zatrudnione osoby podniosły swoje kompetencje zawodowe i poczuły się bardziej wartościowe. Codziennie ćwiczą zaradność życiową i umiejętność pracy w zespole – mówi Mariola Kądzielawa, kierownik ZAZ Stowarzyszenia „Radość”. Zarabianie pieniędzy korzystnie wpłynęło na jakość życia pracujących tu osób. Wspomagają je trenerzy, fizjoterapeuta i doradca zawodowy. Wartość projektu wyniosła 3,29 mln zł, w tym dofinansowanie z UE – 2,8 mln zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Nasz wspólny sukces

Marszałek Władysław Ortyl opowiada, jak Podkarpacie zmieniło się przez 20 lat obecności Polski w UE.

czytaj więcej

Jak to było i jak jest

Od 2004 r. do dziś w kolejnych programach regionalnych zrealizowaliśmy 18 tys. projektów! To inwestycje nie tylko w drogi, budynki i sprzęty. Postawiliśmy też na umiejętności i kompetencje ludzi.

czytaj więcej

Fenomen społecznej Dębicy

Jest tu duża oferta dla osób z niepełnosprawnością oraz dla seniorów. Dębica przełamuje społeczne schematy. I pokazuje, że najważniejsze to chcieć.

czytaj więcej

Przejrzyste i efektywne zamówienia

Sprawdź, jakie zasady i przepisy prawa obowiązują Cię podczas dokonywania zakupów w ramach projektu.

czytaj więcej

Pokaż, że robisz to dzięki Unii

Podpisując umowę o dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich, zobowiązujesz się do zrealizowania działań informacyjnych i promocyjnych. To również szansa na budowanie zaufania do Twoich pomysłów.

czytaj więcej

Stwórz z nami mapę atrakcji!

Zapraszamy do tworzenia mapy atrakcji. Obejmie ona wydarzenia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (10-11 maja), a także pozostałe imprezy związane z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w UE.

czytaj więcej

Wyróżnij się!

Komisja Europejska po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie REGIOSTARS 2024. Rywalizować w nim będą najciekawsze projekty zrealizowane ze wsparciem z Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Tak zdecydowaliśmy!

Polska musiała spełnić wiele warunków, aby wstąpić w szereg państw członkowskich.

czytaj więcej
Skip to content