Live z Funduszami

na tle budynku flagi reklamujące Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W tym roku w związku z pandemią koronawirusa promocja projektów zrealizowanych ze środków unijnych przeniosła się do internetu. Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) obok wirtualnych spacerów i filmów ukazujących inwestycje i przedsięwzięcia współfinansowane z Unii Europejskiej zorganizowano wiele ciekawych webinariów i warsztatów. Widzowie mogli nie tylko poszerzyć swoją wiedzę o funduszach, ale też podszkolić się w pewnych umiejętnościach.

DOFE to największa akcja promocyjna w Polsce związana z funduszami. To także część szerszej kampanii „Europe in my region – #EUinmyregion”, prowadzonej przez Komisję Europejską. Jej zadaniem jest zwiększenie widoczności projektów zrealizowanych z unijnym wsparciem.

Inna forma, ale idea ciągle ta sama 

Chcąc pokazać projekty zrealizowane na Podkarpaciu oraz rozpowszechniać informacje o funduszach i ich pożytecznym wpływie na nasze otoczenie, zorganizowano „Live z Funduszami”. To inicjatywa, w ramach której na specjalnej platformie internetowej  pokazano kilkadziesiąt różnych projektów zrealizowanych przez prawie 40 beneficjentów z regionu. Stoiska wystawiennicze to jednak nie wszystko, bo w dniach 24-26 września za pośrednictwem platformy transmitowane były ciekawe spotkania. Dotyczyły one aktualnych możliwości uzyskania wsparcia przez przedsiębiorców i osoby fizyczne. Sporo miejsca poświęcono również tematyce związanej z zaangażowaniem środków unijnych w walkę ze skutkami pandemii. Można było wziąć także udział w warsztatach doskonalących umiejętności kulinarne (pieczenie proziaka, smażenie ryb), kosmetycznych (produkcja soli do kąpieli domowej roboty) czy plastycznych (malowanie tkanin różnymi metodami). Koniec akcji zwieńczył klimatyczny recital w wykonaniu młodych muzyków grających na charakterystycznych dla Rzeszowa i okolic instrumentach.

Jeśli ktoś chciałby wrócić do warsztatów, wciąż ma taką szansę. Wszystkie dostępne są na fanpeage’u: Odmienione Podkarpackie.

Zachęcamy do obejrzenia filmów na naszym kanale „Odmienione Podkarpackie”, playlista: Dni Otwarte Funduszy Europejskich.