Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Niezwykły koncert

28 czerwca 2024 Aktualności

Zdjęcie grupowe artystów i uczestników koncertu 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Część osób jest z instrumentami.

Z okazji 20 – lecia Polski w Unii Europejskiej, w Filharmonii Podkarpackiej odbył się koncert w ramach projektu „Gratuluję Podkarpackie, czyli muzyczna podróż po Europie”.

1 maja 2024 r. Polska obchodziła 20-lecie członkostwa w Unii Europejskiej. To wydarzenie ważne również dla regionu, który w dużym stopniu skorzystał z funduszy unijnych. Podczas koncertu wystąpili młodzi, zdolni muzycy z Podkarpacia, prezentując znane i lubiane europejskie przeboje z całej Europy. W programie znalazły się m.in. takie przeboje, jak: „Hey na na na” (Vaya Con Dios), „Dziewczyna o perłowych włosach” (Omega), „Malovaný džbánku”(H. Vondráčková), „My Friend the Wind” (D. Roussos) czy „Bailamos” (E. Iglesias)

Koncert był okazją do świętowania rocznicy, ale też skłaniał do refleksji nad przyszłością Polski w Unii Europejskiej. Podczas tego muzycznego święta zaprezentowano historie czterech Europejczyków mieszkających na Podkarpaciu. Publiczność mogła poznać ich doświadczenia i dowiedzieć się, jak Unia Europejska zmieniła ich życie. W trakcie wydarzenia odbył się także quiz o Unii, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Koncert „Gratuluję Podkarpackie” był tylko jednym z wielu wydarzeń organizowanych w regionie z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Na stronie https://20lat.eu/o-akcji przeczytasz o innych, ciekawych imprezach, które odbędą się w ciągu roku z tej okazji. I cały czas poprzez formularz możesz zgłosić swoje wydarzenie.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Dobry początek to połowa sukcesu

Na jakim etapie jesteśmy po 500 dniach realizacji programu? O tym mówi Wojciech Magnowski, dyrektor Zarządzania RPO w Urzędzie Marszałkowskim.

czytaj więcej

Zawsze gotowi

Bieszczadzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Raniżowie za unijne pieniądze wzbogaci swoje wyposażenie.

czytaj więcej

Koleją do gwiazd

Stacja kolejowa Basznia? A może wieża ciśnień w Tymcach? Sprawdź, co warto zobaczyć podczas wakacji!

czytaj więcej

Wybierz kolej

W styczniu 2021 r. Podkarpackie dołączyło do grona polskich regionów, po których można podróżować koleją aglomeracyjną.

czytaj więcej

Piękny Wschód

Sprawdź, e co możesz zainwestować z programu dostępnego dla województw Polski Wschodniej.

czytaj więcej

Innowatorzy na start!

Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej finansują kolejną edycję programu „Platformy startowe dla nowych pomysłów”.

czytaj więcej

Turystyka na Roztoczu

Umowa partnerstwa podpisana przez trzy samorządy sprawi, że nowe atrakcje turystyczne przyciągną turystów i stworzą miejsca pracy.

czytaj więcej

Na ratunek

Gdy w Bieszczadach wybuchł pożar, w walkę z żywiołem zaangażowały się Straż Pożarna, Straż Graniczna i Grupa Bieszczadzkiej GOPR.

czytaj więcej
Skip to content