Dział: Nowe fundusze
Programy dla Ciebie
Masz pomysł na projekt? Zrealizujesz go dzięki dopasowanemu wsparciu z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Ale są także inne programy warte zainteresowania.
Wspólnymi siłami
Idea Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) to pomysł oparty na trzech filarach: estetyce, zrównoważonym rozwoju i integracji.
Przyszłość zaczyna się dziś
Być może będzie to jedna z najbardziej wartościowych inwestycji sfinansowanych z Funduszy Europejskich na Podkarpaciu.
Zmieniamy perspektywę
Panele słoneczne i autobusy elektryczne. Przedszkola i kluby dla seniorów.
Zielony i przyjazny transport miejski
Zagadnienie zrównoważonej mobilności miejskiej stało się jednym z najważniejszych kierunków rozwoju miast. Chodzi o zmianę zachowań komunikacyjnych mieszkańców, polegającą na zmniejszeniu popytu na podróże realizowane transportem indywidualnym na rzecz zwiększenia udziału środków transportu publicznego oraz niezmotoryzowanego (rowerami, pieszo).
Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027
Zarząd Województwa Podkarpackiego wysłał w marcu do negocjacji z Komisją Europejską projekt nowego programu regionalnego (w skrócie FEP 2021-2027). Prace nad jego przygotowaniem rozpoczęły się w 2019 r., a ostateczny kształt (wersja 3.0) został opracowany po szczegółowej analizie spostrzeżeń i wykorzystaniu uwag zebranych podczas konsultacji społecznych.
Europejski Zielony Ład
Naukowcy nie pozostawiają wątpliwości – zmiany klimatyczne spowodowane działalnością człowieka zagrażają istnieniu nie tylko milionów gatunków roślin i zwierząt, ale sprawiają, że życie ludzi na coraz większych obszarach globu staje się trudniejsze.
REACT-UE – odpowiedź na kryzys
Państwa członkowskie UE będą mogły wkrótce korzystać ze środków w ramach instrumentu „Wsparcie na rzecz odbudowy służącej spójności oraz terytorium Europy” (REACT-EU). To element pakietu określanego jako „Plan odbudowy dla Europy”, czyli NextGenerationEU.
Pakiet na kryzys
Komisja Europejska opublikowała projekt budżetu na lata 2021-2027 w 2018 roku. Świat był wtedy w innej sytuacji niż dziś. Dwa lata później recesja wywołana pandemią COVID-19 zmusiła europejskich przywódców do odważnych decyzji. Koszty walki z chorobą i konieczność wsparcia gospodarek wymagają szybkich działań i większych pieniędzy.