Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Realizujemy się z funduszami

20 września 2022 Aktualności

tablet ustawiony na stoliku

Telebimy i billboardy w dużych miastach, banery internetowe i telewizyjne spoty – to elementy kampanii „W Podkarpackim realizujemy się z Funduszami Europejskimi”, która ruszyła 1 sierpnia 2022 r.

Bohaterami są mieszkańcy regionu, którzy opowiadają, w jaki sposób fundusze unijne pomogły im w realizacji planów i zamierzeń. Wśród nich są mieszkanki Woli Hyżeńskiej, które utworzyły Spółdzielnię Socjalną „Zakręcone”. Unijne dofinansowanie pomogło im w doposażeniu kuchni w nowoczesny sprzęt oraz zatrudnieniu kobiet, które od wielu lat nie pracowały. Innym przykładem jest spółka Fibrain, działająca w PPNT „Aeropolis” w Jasionce, która już od prawie 20 lat pozyskuje dofinansowanie na projekty badawczo-rozwojowe i inwestycyjne. Zmiany, które dokonały się na Podkarpaciu dzięki funduszom unijnym, to nie tylko rozwijające się małe i duże biznesy, ale także rozwój infrastruktury, innowacje i wyższa jakość życia oraz ochrona zdrowia. Fundusze Europejskie przynoszą bowiem korzyści na wielu płaszczyznach naszego życia.

Informacje i podpowiedzi o możliwościach pozyskania środków unijnych można znaleźć w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich i na stronie rpo.podkarpackie.pl.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Fundusze Europejskie są atrakcyjne

W ciągu 20 lat uczestnictwa w polityce spójności znacząco uprościliśmy i uatrakcyjniliśmy komunikację w obszarze funduszy unijnych.

czytaj więcej

Mistrzostwa emocji

Konkursy na najlepsze projekty współfinansowane z funduszy UE to skuteczne narzędzie promocji dobrych praktyk. Przyczyniają się do pozytywnego postrzegania wsparcia z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Efekty są imponujące

8 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, doceniliśmy laureatów III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

czytaj więcej
Skip to content