Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Szkoła rozwoju talentów

18 grudnia 2023 Dobre praktyki

W kuchni restauracyjnej nauczycielka i uczeń ubrani w białe koszulki i fartuchy przygotowują deser. Chłopiec dekoruje talerze z kawałkami ciasta szprycą z kremem, a nauczycielka obserwuje pracę. W tle widoczna grupa ludzi.

Nominacja: Educare et Servire Fundacja Antoniego Kamińskiego
Za projekt: Szkoła Rozwoju Talentów

Uczniowie z niepełnosprawnościami, którzy przygotowują się do podjęcia pracy, muszą pokonać wiele trudności. Pomaga im w tym dobrze zorganizowana edukacja.

Szkoła Usług Hotelarskich, Sztuki Gotowania i Innych Zawodów prowadzona w Dębicy przez Fundację Educare et Servire oferuje kształcenie przystosowane dla uczniów z niepełnosprawnościami. Zawodu uczą w niej doświadczeni nauczyciele i instruktorzy, którzy dzięki projektowi skorzystali z dodatkowych szkoleń. Ważnym zadaniem było doposażenie trzech pracowni zawodowych zgodnie z potrzebami rynku pracy i osób z niepełnosprawnościami. Świetnie sprawdziła się współpraca z właścicielem hotelu i restauracji „Grand Chotowa”. To właśnie tam uczniowie odbywali płatne staże i nabywali pewności siebie. Wartość projektu to 1,63 mln zł, w tym dotacja z UE – 1,38 mln zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Nasz wspólny sukces

Marszałek Władysław Ortyl opowiada, jak Podkarpacie zmieniło się przez 20 lat obecności Polski w UE.

czytaj więcej

Jak to było i jak jest

Od 2004 r. do dziś w kolejnych programach regionalnych zrealizowaliśmy 18 tys. projektów! To inwestycje nie tylko w drogi, budynki i sprzęty. Postawiliśmy też na umiejętności i kompetencje ludzi.

czytaj więcej

Fenomen społecznej Dębicy

Jest tu duża oferta dla osób z niepełnosprawnością oraz dla seniorów. Dębica przełamuje społeczne schematy. I pokazuje, że najważniejsze to chcieć.

czytaj więcej

Przejrzyste i efektywne zamówienia

Sprawdź, jakie zasady i przepisy prawa obowiązują Cię podczas dokonywania zakupów w ramach projektu.

czytaj więcej

Pokaż, że robisz to dzięki Unii

Podpisując umowę o dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich, zobowiązujesz się do zrealizowania działań informacyjnych i promocyjnych. To również szansa na budowanie zaufania do Twoich pomysłów.

czytaj więcej

Stwórz z nami mapę atrakcji!

Zapraszamy do tworzenia mapy atrakcji. Obejmie ona wydarzenia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (10-11 maja), a także pozostałe imprezy związane z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w UE.

czytaj więcej

Wyróżnij się!

Komisja Europejska po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie REGIOSTARS 2024. Rywalizować w nim będą najciekawsze projekty zrealizowane ze wsparciem z Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Tak zdecydowaliśmy!

Polska musiała spełnić wiele warunków, aby wstąpić w szereg państw członkowskich.

czytaj więcej
Skip to content