Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Szkoła rozwoju talentów

18 grudnia 2023 Dobre praktyki

W kuchni restauracyjnej nauczycielka i uczeń ubrani w białe koszulki i fartuchy przygotowują deser. Chłopiec dekoruje talerze z kawałkami ciasta szprycą z kremem, a nauczycielka obserwuje pracę. W tle widoczna grupa ludzi.

Nominacja: Educare et Servire Fundacja Antoniego Kamińskiego
Za projekt: Szkoła Rozwoju Talentów

Uczniowie z niepełnosprawnościami, którzy przygotowują się do podjęcia pracy, muszą pokonać wiele trudności. Pomaga im w tym dobrze zorganizowana edukacja.

Szkoła Usług Hotelarskich, Sztuki Gotowania i Innych Zawodów prowadzona w Dębicy przez Fundację Educare et Servire oferuje kształcenie przystosowane dla uczniów z niepełnosprawnościami. Zawodu uczą w niej doświadczeni nauczyciele i instruktorzy, którzy dzięki projektowi skorzystali z dodatkowych szkoleń. Ważnym zadaniem było doposażenie trzech pracowni zawodowych zgodnie z potrzebami rynku pracy i osób z niepełnosprawnościami. Świetnie sprawdziła się współpraca z właścicielem hotelu i restauracji „Grand Chotowa”. To właśnie tam uczniowie odbywali płatne staże i nabywali pewności siebie. Wartość projektu to 1,63 mln zł, w tym dotacja z UE – 1,38 mln zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Fundusze Europejskie są atrakcyjne

W ciągu 20 lat uczestnictwa w polityce spójności znacząco uprościliśmy i uatrakcyjniliśmy komunikację w obszarze funduszy unijnych.

czytaj więcej

Mistrzostwa emocji

Konkursy na najlepsze projekty współfinansowane z funduszy UE to skuteczne narzędzie promocji dobrych praktyk. Przyczyniają się do pozytywnego postrzegania wsparcia z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Efekty są imponujące

8 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, doceniliśmy laureatów III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

czytaj więcej
Skip to content