Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Podnośmy kwalifikacje!

28 września 2023 Aktualności

Kobiet w serwerowni, mężczyzna przenoszący przedmiot, dwie osoby w kaskach

Powinniśmy częściej uaktualniać swoją wiedzę i umiejętności. Takie są wymagania zmieniającego się świata. Właśnie na tę potrzebę zwraca uwagę Europejski Rok Umiejętności (European Year of Skills – EYS).

Rok 2023 i pierwsze cztery miesiące następnego roku są dedykowane w Unii Europejskiej promowaniu uczenia się przez całe życie. Europejski Rok Umiejętności ożywił dyskusję o konieczności pilnych inwestycji w kompetencje. Zmiany wywołane przez cyfryzację i zieloną transformację powodują, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów. Już teraz 77 proc. firm z UE ma trudności ze znalezieniem pracowników posiadających niezbędne umiejętności. Według szacunków Komisji, europejskie firmy będą potrzebowały do 2030 r. 20 mln specjalistów ICT. Dodatkowy milion miejsc pracy do 2030 r. powstanie w związku z realizacją europejskiej polityki klimatycznej.

Wydarzenia EYS

W ramach Europejskiego Roku Umiejętności w całej Europie organizowanych jest szereg wydarzeń, które wpisują się w założenia EYS. Jeśli i Ty przygotowujesz działanie czy debatę, które jest zgodne z celami roku, możesz je dodać do naszej mapy, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Wykorzystaj #EuropeanYearOfSkills w swoich kanałach społecznościowych i podziel się z nami historiami o swoich umiejętnościach! Swoją komunikację związaną z wydarzeniem wesprzyj identyfikacją wizualną EYS, którą znajdziesz na dedykowanej stronie.

Więcej informacji na temat Europejskiego Roku Umiejętności na stronie koordynatora Europejskiego Roku Umiejętności w Polsce, którym jest Departament Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Gwiazda z napisem: Europejski Rok Umiejętności

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Kosmiczna przygoda

Marzysz o tym, by Twoje rozwiązania były wykorzystane na pokładzie satelity? Zgłoś się na Hackathon NASA Space Apps Challenge, który 7 i 8 października br. odbędzie się w Stalowej Woli!

czytaj więcej

Krew na wagę złota

Korzystając z unijnej dotacji, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wprowadziło rozwiązania, które usprawniają jego pracę i oferują nowe możliwości

czytaj więcej

Mieszkanie jako forma usługi społecznej

Województwo Podkarpackie ze środków z REACT-EU kupi mieszkania wspomagane i chronione. W pierwszej kolejności zamieszkają w nich uchodźcy z Ukrainy.

czytaj więcej
Skip to content