Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 1/2020

W stanie wyższej konieczności

Na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 Podkarpackie ze swojego Programu Regionalnego przeznaczyło do tej pory 330 mln zł – mówi Wojciech Magnowski, dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym w UMWP.

czytaj więcej

Inkubator pomysłów

Platforma Start in Podkarpackie jest skonstruowana w taki sposób, aby kompetencje partnerów uzupełniały się, a zgromadzony potencjał merytoryczny służył pomysłodawcom w rozwoju ich pomysłów – mówi Mariusz Bednarz, prezes Zarządu Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA (RARR).

czytaj więcej

Odkażająca mgła

Nieoczyszczona klimatyzacja auta grozi infekcją i zapaleniem płuc z groźnymi powikłaniami. PIONUS Sp. z o.o. od pięciu lat przygotowywał się do wejścia na rynek ze swoim produktem.

czytaj więcej

Odpowiedź na zmiany klimatu

Rzeszowski startup AQUARes znalazł sposób, dzięki któremu miasta będą lepiej przygotowane zarówno na długotrwałe susze, jak i gwałtowne ulewy. 

czytaj więcej

Materiał do zadań specjalnych

Czy elementy wykonane z ceramiki mogą być twardsze i bardziej wytrzymałe na ścieranie niż najlepsze stopy metali? Wbrew pierwszym skojarzeniom, odpowiedź brzmi: tak.

czytaj więcej

Wspólny cel

Od 2014 roku 13 gmin zlokalizowanych wokół Rzeszowa współpracuje w ramach Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF).

czytaj więcej

Wsparcie na trudne czasy

Pandemia COVID-19 spowodowała, że nasza gospodarka mocno wyhamowała. Polski Instytut Ekonomiczny prognozuje, że PKB kraju spadnie w tym roku o 4%, a według bardziej pesymistycznego scenariusza – nawet o 7% w porównaniu do roku ubiegłego.

czytaj więcej

Innowacyjny biznes na Podkarpaciu

Masz pomysł na biznes, ale brakuje ci pieniędzy i wiedzy na jego wdrożenie? Zgłoś go do Platformy Startowej Start In Podkarpackie, która do listopada 2021 roku pomoże w rozwoju łącznie około 200 start-upów. Będą one miały szansę na otrzymanie 1 mln zł dofinansowania na inwestycje i rozwój.  

czytaj więcej

Znajdź kapitał na rozwój

Rok 2020 to dla wielu firm trudny okres, ale niezbędne minimum możesz sobie zapewnić, korzystając z rozwiązań antykryzysowych. Jeśli myślisz o odbudowie swojego biznesu lub o dalszym rozwoju, rozejrzyj się za najkorzystniejszym finansowaniem. Jeszcze jest w czym wybierać.

czytaj więcej
Skip to content