Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 2/2020

Dostępny kapitał

Naturalną rolą instytucji, takich jak nasza, jest to, by zachęcać przedsiębiorców do inwestycji i rozwoju, oferując tańszą pożyczkę, dzięki czemu ryzyko będzie bardziej opłacalne – mówi Krzysztof Staszewski, prezes Zarządu Podkarpackiego Funduszu Rozwoju.

czytaj więcej

Między nauką a biznesem

Dzięki unijnemu wsparciu możemy na bieżąco reagować na pojawiające się potrzeby wypływające z dynamicznego rozwoju technologii, idących za tym zmian społecznych, a także podejmować się rozwiązywania problemów i wyzwań dotyczących naszego środowiska naturalnego i społecznego – mówi Jacek Kubrak, prezes Zarządu Podkarpackiego Centrum Innowacji. 

czytaj więcej

Wspierają, inspirują, integrują

Na Podkarpaciu nie brakuje utalentowanych ludzi z wiedzą i pomysłami na realizację ambitnych projektów. Uczelnie i firmy dysponują najnowocześniejszym sprzętem niezbędnym do rozwijania takich pomysłów. Sęk w tym, że talenty rozproszone są po całym regionie, a sprzęt często pozamykany w warsztatach i laboratoriach.

czytaj więcej

Dwór w skansenie

Piękny, drewniany dwór z Brzezin jest doskonałym przykładem typowego, polskiego dworu barokowego, w jakim mieszkała średniozamożna szlachta. Po kunsztownej renowacji stał się jednym z najcenniejszych obiektów w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.  

czytaj więcej

Bolestraszyce – miejsce magiczne

Bolestraszyce to stary, klimatyczny dworek z parkiem i przepiękny ogród botaniczny liczący około 4,5 tysiące gatunków roślin. Podobnie jak Wilanów, Pszczyna i Nieborów, stanowi zabytkowy układ o niepowtarzalnym uroku.

czytaj więcej

Polańczyk pełen atrakcji

Jezioro Solińskie to jedno z najbardziej znanych turystycznych miejsc Podkarpacia. Samorządy, jak i prywatni właściciele ośrodków oferują coraz więcej atrakcji, żeby zachęcić turystów do odwiedzin również poza sezonem. Ten rok obfituje w szczególne nowości. 

czytaj więcej

Ciepło wykorzystywane ponownie

Posiadająca własny dział badawczo-rozwojowy firma SZEL-TECH z Mielca nie tylko udoskonala swoje produkty, ale też w reakcji na zapotrzebowanie rynku poszerza swoją ofertę. Hitem mogą stać się rozwiązania w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE).

czytaj więcej

Droga do sukcesu

Ubiegasz się o pożyczkę obrotową lub hipoteczną z Podkarpackiego Funduszu Rozwoju?

czytaj więcej

Program dla ozdrowieńców

Samorząd województwa w najbliższych trzech latach planuje wydać co najmniej 40 mln zł na „Program przeciwdziałania skutkom choroby COVID-19 w województwie podkarpackim”.

czytaj więcej
Skip to content