Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 2/2022

Zazielenianie miast

Krajowa Polityka Miejska 2030 szeroko uwzględnia zapisy „zielonych” zasad europejskich polityk rozwoju. Do kluczowych dokumentów w tym zakresie należy zaliczyć Europejski Zielony Ład – mówi Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej.

czytaj więcej

Zielony i przyjazny transport miejski

Zagadnienie zrównoważonej mobilności miejskiej stało się jednym z najważniejszych kierunków rozwoju miast. Chodzi o zmianę zachowań komunikacyjnych mieszkańców, polegającą na zmniejszeniu popytu na podróże realizowane transportem indywidualnym na rzecz zwiększenia udziału środków transportu publicznego oraz niezmotoryzowanego (rowerami, pieszo).

czytaj więcej

Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

Zarząd Województwa Podkarpackiego wysłał w marcu do negocjacji z Komisją Europejską projekt nowego programu regionalnego (w skrócie FEP 2021-2027). Prace nad jego przygotowaniem rozpoczęły się w 2019 r., a ostateczny kształt (wersja 3.0) został opracowany po szczegółowej analizie spostrzeżeń i wykorzystaniu uwag zebranych podczas konsultacji społecznych.

czytaj więcej

Jezioro możliwości

Sztuczny zbiornik wodny w Tarnobrzegu staje się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do wypoczynku na Podkarpaciu. Przyjeżdżają tu nawet mieszkańcy spoza regionu. Czysta woda, piaszczysta plaża, ścieżki spacerowe i rowerowe sprawiają, że miejsce spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających gości.  

czytaj więcej

Wańkowa – miejsce aktywnego wypoczynku

Od kilku lat na terenie gminy Olszanica więcej jest możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. To właśnie tu swoją siedzibę mają Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe czy ratująca od zapomnienia ginące zawody Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła.

czytaj więcej

Nowoczesne i bezpieczniejsze Jasło

Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości, bezpieczna trasa rowerowa, ścieżki przyrodnicze i edukacyjne. Dzięki przemyślanej rewitalizacji Jasło zmieniło wygląd i oferuje mieszkańcom nowe możliwości rozwoju.  

czytaj więcej

Skarby jasielskiego muzeum

Muzeum Regionalne w Jaśle zgromadziło bogate zbiory związane z historią Pogórza. Większość z nich pochodzi z kolekcji podarowanych przez mieszkańców oraz artystów związanych z regionem.

czytaj więcej

„Funduszami europejskimi oddychamy, zdrowe płuca mamy”

Pod takim hasłem na terenach zielonych przy Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie 11 czerwca odbył się piknik rodzinny. Punktem kulminacyjnym imprezy było otwarcie nowego pawilonu „D” w rozbudowanej części Centrum.

czytaj więcej
Skip to content