Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 3/2020

Coraz bardziej dostępni

Z roku na rok obserwujemy wzrost liczby pasażerów korzystających z regionalnych połączeń kolejowych – mówi Joanna Szozda, dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego w UMWP.

czytaj więcej

Szerokiej drogi

Sieć dróg w powiecie łańcuckim, podobnie jak w całym regionie, już od kilku lat zyskuje na jakości. Dzięki budowie nowych odcinków oraz remontom dróg mieszkańcy mogą przemieszczać się bardziej komfortowo, a przede wszystkim bezpieczniej.

czytaj więcej

Jeszcze jeden nowy most

W maju tego roku oddany został do użytku drugi most na Wisłoce w Mielcu. Na ten moment mieszkańcy czekali kilkanaście lat. Nowa przeprawa ułatwia wyjazd z miasta w kierunku północno-zachodnim, a także tranzyt w stronę autostrady A4.

czytaj więcej

Nowoczesny dworzec

Mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego podróżujący koleją mają powody do zadowolenia. Od lipca tego roku działa nowoczesny i funkcjonalny dworzec, który wręcz zachęca, by z niego skorzystać. Powstał w innej lokalizacji niż jego wysłużony poprzednik. Wyglądem też nie przypomina wcześniejszego.

czytaj więcej

Horyniec czeka na kuracjuszy

Liczący około 3 tysięcy mieszkańców Horyniec-Zdrój jest najbardziej na wschód wysuniętym uzdrowiskiem w Polsce. Znajduje się zaledwie 4 km od ukraińskiej granicy. Od dawna słynie z doskonałych – uchodzących za jedne z najlepszych w Europie – borowin oraz leczniczych wód siarczkowych. 

czytaj więcej

Nowe Pzp

1 stycznia 2021 roku wchodzi w życie nowa ustawa Prawo Zamówień Publicznych (Pzp). Głównym jej celem jest uproszczenie procedur, zwiększenie konkurencyjności i dostępu do rynku zamówień, a także zrównoważenie pozycji zamawiających i wykonawców. Wszystko to skutkować ma większą przejrzystością zamówień.

czytaj więcej

Pomoc unijna do walki z COVID-19

Samorząd Województwa Podkarpackiego w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na terenie województwa podkarpackiego w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2” przeznaczył 50 mln zł na zakupy medyczne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

czytaj więcej

Święto DOFE

Tegoroczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE) odbędą się 25-27 września, ale w nietypowej formie – działania przeniosą się bowiem całkowicie do internetu. W ramach ogólnopolskiej akcji za pośrednictwem strony dniotwarte.eu beneficjenci pokażą swoje projekty, a wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w nietypowych, wirtualnych spacerach, webinariach i warsztatach online.

czytaj więcej

Podkarpackie to Ty!

Kilkanaście różnych osób, kilkanaście różnych historii i doświadczeń, kilkanaście odmiennych przykładów projektów, ale jeden wspólny mianownik – Fundusze Europejskie. Tak w ogromnym skrócie będzie wyglądać kampania, której celem jest informowanie odbiorców o korzyściach wynikających z realizacji różnych projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

czytaj więcej
Skip to content