Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 3/2022

Odpowiedź na kryzys

Zarząd naszego województwa z przyznanej nam kwoty 35 mln euro aż 29 mln euro przeznaczył na projekty znajdujące się na listach rezerwowych, czyli już przygotowane do realizacji i czekające na przyznanie dofinansowania – mówi Grzegorz Bartnik, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania RPO w UMWP.

czytaj więcej

WUP wspiera uchodźców

Gdy po agresji Rosji na Ukrainę ruszyła w kierunku Polski fala uchodźców, Wojewódzki Urząd Pracy (WUP) w Rzeszowie przygotował pakiet działań pomocowych. Utworzył także Punkt Informacyjny dla Uchodźców i Przedsiębiorców, w którym udziela informacji w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim.  

czytaj więcej

Szpital w reakcji na pandemię

Ostatnie dwa lata były dla szpitali prawdziwym testem na przetrwanie. Ze wszystkimi problemami, które przyniosła ze sobą pandemia COVID-19, zmierzył się także Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

czytaj więcej

Ekonomia społeczna

Ostatnie lata ze względu na pandemię COVID-19 były trudne dla podmiotów ekonomii społecznej (PES). Lockdowny sprawiły, że wiele z nich przestało uzyskiwać dochody z prowadzonej działalności gospodarczej. Jednak sektor nie został osłabiony na tyle, by nie mógł włączyć się w aktywną pomoc uchodźcom po napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

czytaj więcej

Gotowi, by nieść pomoc

Rzeszowski Zakład Aktywności Zawodowej (ZAZ) uruchomił wśród klientów i swoich pracowników zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Jako jedni z pierwszych część środków z unijnego projektu przeznaczyli na wsparcie osób najbardziej potrzebujących. 

czytaj więcej

Skuteczna pomoc sednem pracy

Celem działania REACT-EU w pierwotnym zamyśle była pomoc w niwelowaniu skutków pandemii COVID-19. Po wybuchu wojny w Ukrainie program objął też wsparcie uchodźców i tych, którzy zostali w swoim kraju.

czytaj więcej

Lekcje promowania wartości

Toczący się konflikt zbrojny na Ukrainie zmienił sytuację w zakresie bezpieczeństwa w Europie. Unia, a w szczególności jej wschodnie regiony, stoją w obliczu znacznego napływu obywateli Ukrainy zmuszonych do ucieczki przed wojną. Stanowi to dodatkowe wyzwanie dla gospodarki państw członkowskich, które nadal są na etapie odbudowy po pandemii COVID-19.

czytaj więcej

Realizujemy się z funduszami

Telebimy i billboardy w dużych miastach, banery internetowe i telewizyjne spoty – to elementy kampanii „W Podkarpackim realizujemy się z Funduszami Europejskimi”, która ruszyła 1 sierpnia 2022 r.

czytaj więcej
Skip to content