Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Dział: Aktualności

Nowy program – nowa strona

Jesteś zainteresowany pozyskaniem dofinansowania z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027? Zapamiętaj tę stronę: funduszeUE.podkarpackie.pl.

czytaj więcej

Razem promujemy fundusze

Pierwsza edycja i od razu pełny sukces! Mowa oczywiście o konkursie „Fundusze Europejskie wokół nas”, który został zorganizowany w marcu 2023 r. dla beneficjentów funduszy unijnych.

czytaj więcej

Historie z życia

„zaFunduszowani” to nazwa innowacyjnego cyklu, który w kwietniu pojawił się na Facebooku i Instagramie oraz w serwisie YouTube.

czytaj więcej

Szczęśliwa trzynastka

W tym roku już po raz szósty nasz region znalazł się w gronie laureatów trzynastej edycji konkursu na najlepsze spoty o tematyce związanej z Funduszami Europejskimi w ramach Międzynarodowego Festiwalu Camerimage w Toruniu. Na podium stanęliśmy razem z województwem łódzkim.

czytaj więcej

Jak nie my, to kto?

Szesnaście piosenek, dobrze znanych ze stacji radiowych, znalazło się w programie koncertu „Jak nie my, to kto?”, przygotowanego na podkarpacki finał Europejskiego Roku Młodzieży. Prawie dwugodzinne widowisko muzyczne odbyło się 3 grudnia w Domu Kultury Mors w Dębicy.

czytaj więcej

Lekcje promowania wartości

Toczący się konflikt zbrojny na Ukrainie zmienił sytuację w zakresie bezpieczeństwa w Europie. Unia, a w szczególności jej wschodnie regiony, stoją w obliczu znacznego napływu obywateli Ukrainy zmuszonych do ucieczki przed wojną. Stanowi to dodatkowe wyzwanie dla gospodarki państw członkowskich, które nadal są na etapie odbudowy po pandemii COVID-19.

czytaj więcej

Realizujemy się z funduszami

Telebimy i billboardy w dużych miastach, banery internetowe i telewizyjne spoty – to elementy kampanii „W Podkarpackim realizujemy się z Funduszami Europejskimi”, która ruszyła 1 sierpnia 2022 r.

czytaj więcej

„Funduszami europejskimi oddychamy, zdrowe płuca mamy”

Pod takim hasłem na terenach zielonych przy Podkarpackim Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie 11 czerwca odbył się piknik rodzinny. Punktem kulminacyjnym imprezy było otwarcie nowego pawilonu „D” w rozbudowanej części Centrum.

czytaj więcej

Rok Ignacego Łukasiewicza

29 października ubiegłego roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Ignacego Łukasiewicza, pioniera przemysłu naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego. W tym roku przypada bowiem 200. rocznica urodzin oraz mija 140 lat od jego śmierci.

czytaj więcej
Skip to content