Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 2/2023

Łamiemy stereotypy

Misją programu jest tworzenie miejsc, produktów i usług, z których mogą korzystać wszyscy obywatele bez względu na wiek czy sprawność – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister w MFiPR.

czytaj więcej

Pionierzy dostępności

Wioska Muczne w Bieszczadach znana jest z pokazowej zagrody żubrów oraz Centrum Promocji Leśnictwa. Od ponad dwóch lat ma nową atrakcję.

czytaj więcej

Turyści lubią tajemnice

Pod kamienicami mieszkalnymi przez wieki budowano obszerne piwnice. Łączono je często przejściami, tworząc systemy korytarzy. W Przemyślu takie podziemne miasto zachowało się w dobrym stanie.

czytaj więcej

„Chatka Puchatka” na połoninie

Na Połoninę Wetlińską można dotrzeć z kilku różnych stron. Zawsze jednak przechodzi się obok „Chatki Puchatka”. Dzięki Funduszom Europejskim obiekt radykalnie zmienił wygląd.

czytaj więcej

Historia zamknięta w podziemiach

Podziemna trasa turystyczna „Rzeszowskie Piwnice” liczy 396 m długości i wiedzie przez 15 korytarzy i 25 piwnic. Całość mieści się na trzech kondygnacjach, na głębokości od 0,5 do 10 m. Szlak doskonale obrazuje dzieje miasta, a oferta różnorodnych wydarzeń łączy pokolenia.  

czytaj więcej

Po zdrowie i naukę

W XVI i XVII w. w Sołonce wydobywano z głębi ziemi solankę, z której warzono sól. Dziś w miejscu starej studni solankowej działa kaskada solna. W nieodległej Baryczce powstał zaś nowoczesny obiekt nawiązujący do średniowiecznych tradycji warzenia soli. 

czytaj więcej

VI Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Mielcu

Samolot, helikopter, samochód i flaga Unii Europejskiej – to cztery z dziesięciu symboli, które można było zobaczyć podczas Drone Show. Impreza została zorganizowana w ramach VI Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Mielcu.

czytaj więcej

10 edycji DOFE

Ponad 6 tys. osób wzięło udział w wojewódzkich obchodach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

czytaj więcej
Skip to content