Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 3/2023

Kosmiczna przygoda

Marzysz o tym, by Twoje rozwiązania były wykorzystane na pokładzie satelity? Zgłoś się na Hackathon NASA Space Apps Challenge, który 7 i 8 października br. odbędzie się w Stalowej Woli!

czytaj więcej

Krew na wagę złota

Korzystając z unijnej dotacji, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wprowadziło rozwiązania, które usprawniają jego pracę i oferują nowe możliwości

czytaj więcej

Mieszkanie jako forma usługi społecznej

Województwo Podkarpackie ze środków z REACT-EU kupi mieszkania wspomagane i chronione. W pierwszej kolejności zamieszkają w nich uchodźcy z Ukrainy.

czytaj więcej

Podnośmy kwalifikacje!

Powinniśmy częściej uaktualniać swoją wiedzę i umiejętności. Takie są wymagania zmieniającego się świata. Właśnie na tę potrzebę zwraca uwagę Europejski Rok Umiejętności (European Year of Skills – EYS).

czytaj więcej

Misja ratunkowa

Wyznaczyliśmy cztery duże obszary, na które powinny być przeznaczone pieniądze z unijnego planu REACT-EU – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

czytaj więcej

Fabryki z własnym prądem

W trendy związane z realizacją polityki klimatycznej wpisują się także przedsiębiorcy. Jest to najbardziej opłacalne dla tych firm, które posiadają w swoich zakładach energochłonne parki maszynowe.

czytaj więcej

Odporniejsza ochrona zdrowia

W reakcji na kryzys wywołany przez pandemię COVID-19 pieniądze z instrumentu REACT-EU trafiły do placówek ochrony zdrowia. Przeznaczano je na zakup środków ochrony i dodatkowego wyposażenia. Z takiej możliwości skorzystał Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu.

czytaj więcej

Odbudowa po pandemii

REACT-EU to program, który ma celu naprawienie szkód społecznych i gospodarczych spowodowanych pandemią COVID-19. Sprawdź, na jakie działania pieniądze przeznaczyła Polska oraz województwo podkarpackie.

czytaj więcej

Jarosław wygrywa ze smogiem

Nowoczesne piece zastąpiły ponad 200 „kopciuchów”, a niebawem zamontowanych zostanie ponad 400 instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii. Takie mają być efekty projektów, które realizuje Jarosław.

czytaj więcej
Skip to content