Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Inkubator w centrum miasta

18 grudnia 2023 Dobre praktyki

Zbliżenie na szklaną fasadę nowoczesnego budynku z napisem PRZEMYSKI INKUBATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI I INNOWACJI na szybie. Zdjęcie wykonano z perspektywy patrzącego w górę, pokazując wielopiętrową strukturę budynku z przeważającą szklaną elewacją, przez którą widać odbicie chmur.

Nominacja: Gmina Miejska Przemyśl
Za projekt: Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji

Dzięki Funduszom Europejskim budynek z lat 70. ubiegłego wieku przeszedł metamorfozę. Działa w nim Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji.

W samym sercu Przemyśla wznosi się majestatyczny kolos z lat 70. XX w., w którym niegdyś mieścił się Urząd Miasta. Architekci nadali mu nowy wygląd i zmienili funkcję. Od 2021 r. w tym miejscu rozwijają się firmy z branż zgodnych z inteligentnymi specjalizacjami regionu. Na ich potrzeby zaprojektowano przeszklony hol z nową klatką schodową i windą. Do dyspozycji jest też duża sala konferencyjna z zapleczem technicznym. Budynek w całości dostosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Koszt projektu wyniósł 4,55 mln zł, w tym dofinansowanie z UE – 3,1 mln zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Fundusze Europejskie są atrakcyjne

W ciągu 20 lat uczestnictwa w polityce spójności znacząco uprościliśmy i uatrakcyjniliśmy komunikację w obszarze funduszy unijnych.

czytaj więcej

Mistrzostwa emocji

Konkursy na najlepsze projekty współfinansowane z funduszy UE to skuteczne narzędzie promocji dobrych praktyk. Przyczyniają się do pozytywnego postrzegania wsparcia z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Efekty są imponujące

8 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, doceniliśmy laureatów III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

czytaj więcej
Skip to content