Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Inkubator z misją

18 grudnia 2023 Dobre praktyki

Nowoczesny budynek.

Nominacja: Gmina Miasto Krosno
Za projekt: Utworzenie inkubatora przedsiębiorczości na terenie gminy Miasto Krosno

Ponad 3 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia dla początkujących przedsiębiorców, wsparcie doradcze, warsztaty i szkolenia – to atuty Inkubatora Przedsiębiorczości Krosno.

Obiekt dysponuje 27 biurami, 11 halami produkcyjnymi, salami szkoleniowymi i przestrzenią do wspólnej pracy. Misją inkubatora jest wspieranie rozwoju osób, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą, a także firm działających na rynku nie dłużej niż 2 lata w branżach wpisujących się w inteligentne specjalizacje województwa podkarpackiego: ICT, lotnictwo, kosmonautykę, motoryzację i jakość życia. Marką inkubatora są „Piątki doradcze”, podczas których firmy korzystają z bezpłatnych konsultacji prawnych, księgowych i biznesowych. Wartość projektu sięgnęła 31,6 mln zł, a dofinansowanie z UE stanowiło 21,48 mln zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Fundusze Europejskie są atrakcyjne

W ciągu 20 lat uczestnictwa w polityce spójności znacząco uprościliśmy i uatrakcyjniliśmy komunikację w obszarze funduszy unijnych.

czytaj więcej

Mistrzostwa emocji

Konkursy na najlepsze projekty współfinansowane z funduszy UE to skuteczne narzędzie promocji dobrych praktyk. Przyczyniają się do pozytywnego postrzegania wsparcia z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Efekty są imponujące

8 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, doceniliśmy laureatów III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

czytaj więcej
Skip to content