Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Między nauką a biznesem

18 grudnia 2023 Dobre praktyki

Mężczyzna w żółtym swetrze i okularach pracuje przy biurku. Siedzi w przestronnym, jasnym pokoju. Na biurku rozłożone są narzędzia. W tle widoczne są półki z różnym sprzętem.

Podkarpackie Centrum Innowacji sp. z o.o.
Za projekt: Podkarpackie Centrum Innowacji

Wspieranie, integrowanie i inspirowanie – to trzy filary działalności Podkarpackiego Centrum Innowacji (PCI). W tym miejscu nauka spotyka się z biznesem.

PCI działa jako regionalne centrum transferu technologii dla trzech największych rzeszowskich uczelni oraz pozostałych szkół regionu. – Na Podkarpaciu nie brakuje utalentowanych ludzi z wiedzą i pomysłami. Osoby te są jednak rozproszone po całym regionie i mają ograniczony dostęp do bazy technicznej i laboratoriów. My to udostępniamy w jednym miejscu, integrujemy wiele obszarów i środowisk – mówi Marcin Dygoń, dyrektor zarządzający ds. finansów i administracji PCI.

Dotychczas 153 projekty badawczo-rozwojowe otrzymały granty PCI. Wśród nich są: oprogramowanie do wczesnego wykrywania choroby Parkinsona, antynikotynowa guma lecznicza czy system sterowania retencją wód deszczowych. Utworzona przez centrum Podkarpacka Sieć Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących świadczy usługi dla firm w zakresie badań i wzorcowania produktów. W ProtoLabie z kolei każdy innowator może zbadać swój pomysł. Centrum oferuje też komfortową przestrzeń konferencyjną oraz networkingową. Wartość projektu wyniosła 100 mln zł, dofinansowanie z UE pokryło 100 proc. kosztów

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Fundusze Europejskie są atrakcyjne

W ciągu 20 lat uczestnictwa w polityce spójności znacząco uprościliśmy i uatrakcyjniliśmy komunikację w obszarze funduszy unijnych.

czytaj więcej

Mistrzostwa emocji

Konkursy na najlepsze projekty współfinansowane z funduszy UE to skuteczne narzędzie promocji dobrych praktyk. Przyczyniają się do pozytywnego postrzegania wsparcia z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Efekty są imponujące

8 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, doceniliśmy laureatów III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

czytaj więcej
Skip to content