Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Pod opieką teleanioła

18 grudnia 2023 Dobre praktyki

Na nadgarstku widoczna jest opaska życia używana przez seniorów.

Nominacja: Gmina Jasło / Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jaśle
Za projekt: Teleanioł jasielski – usługi sąsiedzkie i teleopieka dla osób starszych niesamodzielnych

Seniorom łatwiej utrzymywać codzienne nawyki i rutynę, jeśli pozostają w swoim domu. Można im stworzyć dobre warunki, nawet gdy tracą samodzielność.

W sytuacji, gdy rodzina nie może zapewnić wymaganej opieki, dobrze sprawdzają się usługi sąsiedzkie i teleopieka. Gminny Ośrodek Opieki Społecznej w Jaśle (GOPS) zapewnił je dla 35 osób powyżej 60. roku życia. Uczestnicy projektu sami wybierali zaufanego sąsiada lub sąsiadkę, którym GOPS zlecał opiekę i wsparcie nad seniorem przez 40 godzin w miesiącu. Druga usługa polegała na zdalnej opiece medycznej za pomocą opasek życia. Projekt kosztował nieco ponad milion złotych, a wartość dofinansowania z UE wyniosła 858,62 tys. zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Fundusze Europejskie są atrakcyjne

W ciągu 20 lat uczestnictwa w polityce spójności znacząco uprościliśmy i uatrakcyjniliśmy komunikację w obszarze funduszy unijnych.

czytaj więcej

Mistrzostwa emocji

Konkursy na najlepsze projekty współfinansowane z funduszy UE to skuteczne narzędzie promocji dobrych praktyk. Przyczyniają się do pozytywnego postrzegania wsparcia z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Efekty są imponujące

8 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, doceniliśmy laureatów III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

czytaj więcej
Skip to content