Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

VI Podkarpackie Pokazy Lotnicze w Mielcu

26 czerwca 2023 Aktualności

Na ciemnym tle nieba podświetlone drony układają sie w kształt startującego samolotu. U dołu widoczne są światła.

Samolot, helikopter, samochód i flaga Unii Europejskiej – to cztery z dziesięciu symboli, które można było zobaczyć podczas Drone Show. Impreza została zorganizowana w ramach VI Podkarpackich Pokazów Lotniczych w Mielcu.

Widowisko było uwieńczeniem lotniczych atrakcji i odbyło się już po zmierzchu. 100 rozświetlonych dronów tworzyło symbole, które w sposób szczególny kojarzone są w województwie podkarpackim z Funduszami Europejskimi. Ten niestandardowy sposób na promocję Funduszy Europejskich miał wymiar nie tylko marketingowy, ale również edukacyjny i promocyjny. Podczas pokazu można było dowiedzieć się o wielu faktach, w tym o obchodzonym właśnie Europejskim Roku Umiejętności. Specjalne miejsce miały w trakcie pokazu Fundusze Europejskie, gdyż bez nich pielęgnowanie wielu umiejętności typowych dla Podkarpacia – takich jak np. budowanie silników lotniczych – nie byłoby możliwe.

Podniebne widowisko połączone z opowiadaniem czytanym przez lektora oraz specjalnie skomponowaną na tę okazję muzyką można porównać do baśniowej opowieści. O tym, że zachwyciło swoją formą, świadczyły gromkie brawa ponad kilkudziesięciotysięcznej publiczności.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Kosmiczna przygoda

Marzysz o tym, by Twoje rozwiązania były wykorzystane na pokładzie satelity? Zgłoś się na Hackathon NASA Space Apps Challenge, który 7 i 8 października br. odbędzie się w Stalowej Woli!

czytaj więcej

Krew na wagę złota

Korzystając z unijnej dotacji, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie wprowadziło rozwiązania, które usprawniają jego pracę i oferują nowe możliwości

czytaj więcej

Mieszkanie jako forma usługi społecznej

Województwo Podkarpackie ze środków z REACT-EU kupi mieszkania wspomagane i chronione. W pierwszej kolejności zamieszkają w nich uchodźcy z Ukrainy.

czytaj więcej
Skip to content