Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wizyta studyjna   

17 grudnia 2023 Aktualności

Pomieszczenie z dwiema dziewczynami grającymi na komputerach. Mają założone słuchawki. Na ścianie widnieje logo ESA ESPORT ARENA. Po prawej stronie fotograf trzymając kamerę nagrywa tę scenę.

Pracownicy Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej UM już kolejny raz zaprosili dziennikarzy podkarpackich mediów oraz rzeczników prasowych instytucji regionalnych na wizytę studyjną. Była to okazja, by liderzy komunikacji w regionie na własne oczy przekonali się, jakie zmiany dokonują się w naszym otoczeniu dzięki projektom zrealizowanym przy wsparciu z Funduszy Europejskich.

Na trasie dwudniowego objazdu studyjnego (14 i 15 grudnia) znalazły się duże projekty inwestycyjne, integracyjne oraz te o charakterze społecznym. Wizyta u beneficjenta, zwiedzanie miejsca realizacji projektu, rozmowa z inwestorem – to najlepszy sposób, aby przekonać się, że nowe inwestycje wspierają rozwój różnych obszarów województwa. Wspólnie spędzony czas dał możliwość wymiany doświadczeń.  Dyskusje dotyczyły sposobów komunikowania pozytywnego wpływu Funduszy Europejskich na nasze otoczenie.

Podczas drugiego dnia grupa robocza ds. promocji i informacji FEP rozmawiała na temat promocji projektów w perspektywie finansowej 2021-2027.  Dyskusja dotyczyła również Dni Otwartych Funduszy Europejskich w 2024 r. na Podkarpaciu, których organizacja zbiega się z obchodami 20-lecia Polski w Unii Europejskiej.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Fundusze Europejskie są atrakcyjne

W ciągu 20 lat uczestnictwa w polityce spójności znacząco uprościliśmy i uatrakcyjniliśmy komunikację w obszarze funduszy unijnych.

czytaj więcej

Mistrzostwa emocji

Konkursy na najlepsze projekty współfinansowane z funduszy UE to skuteczne narzędzie promocji dobrych praktyk. Przyczyniają się do pozytywnego postrzegania wsparcia z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Efekty są imponujące

8 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, doceniliśmy laureatów III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

czytaj więcej
Skip to content