Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wspólny cel

17 grudnia 2023 Dobre praktyki

Spokojna miejska aleja jesienią, z widokiem na klasyczne latarnie i drzewa z żółtymi i zielonymi liśćmi. W tle widoczne są historyczne kamienice z charakterystycznymi fasadami i sklepami na parterze, a przed nimi zaparkowane samochody.

Nominacja: Gmina Stalowa Wola
Za projekt: Rewitalizacja przestrzenna MOF Stalowej Woli

Dzięki rewitalizacji rozwadowski Ryneczek tętni życiem. Kawiarenki, restauracje, wydarzenia kulturalne przyciągają turystów i mieszkańców.

Przeprowadzona w 2016 r. diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej wykazała potrzebę stworzenia w Rozwadowie przestrzeni, w której mieszkańcy mogliby ciekawie spędzić czas. Odpowiedzią na ten problem był projekt rewitalizacji przestrzennej realizowany w partnerstwie z Miejskim Domem Kultury, Muzeum Regionalnym oraz Stowarzyszeniem „Przyjazna Dłoń”. Dzięki rewitalizacji otoczony starymi drzewami Ryneczek zachował swoją duszę, ale też otworzył się na biznes i kulturę. Projektem objęto także Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”. Inwestycja kosztowała 17,11 mln zł, dofinansowanie z UE wyniosło 8,21 mln zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Nasz wspólny sukces

Marszałek Władysław Ortyl opowiada, jak Podkarpacie zmieniło się przez 20 lat obecności Polski w UE.

czytaj więcej

Jak to było i jak jest

Od 2004 r. do dziś w kolejnych programach regionalnych zrealizowaliśmy 18 tys. projektów! To inwestycje nie tylko w drogi, budynki i sprzęty. Postawiliśmy też na umiejętności i kompetencje ludzi.

czytaj więcej

Fenomen społecznej Dębicy

Jest tu duża oferta dla osób z niepełnosprawnością oraz dla seniorów. Dębica przełamuje społeczne schematy. I pokazuje, że najważniejsze to chcieć.

czytaj więcej

Przejrzyste i efektywne zamówienia

Sprawdź, jakie zasady i przepisy prawa obowiązują Cię podczas dokonywania zakupów w ramach projektu.

czytaj więcej

Pokaż, że robisz to dzięki Unii

Podpisując umowę o dofinansowanie projektu z Funduszy Europejskich, zobowiązujesz się do zrealizowania działań informacyjnych i promocyjnych. To również szansa na budowanie zaufania do Twoich pomysłów.

czytaj więcej

Stwórz z nami mapę atrakcji!

Zapraszamy do tworzenia mapy atrakcji. Obejmie ona wydarzenia w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich (10-11 maja), a także pozostałe imprezy związane z obchodami 20-lecia członkostwa Polski w UE.

czytaj więcej

Wyróżnij się!

Komisja Europejska po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie REGIOSTARS 2024. Rywalizować w nim będą najciekawsze projekty zrealizowane ze wsparciem z Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Tak zdecydowaliśmy!

Polska musiała spełnić wiele warunków, aby wstąpić w szereg państw członkowskich.

czytaj więcej
Skip to content