Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wspólny cel

17 grudnia 2023 Dobre praktyki

Spokojna miejska aleja jesienią, z widokiem na klasyczne latarnie i drzewa z żółtymi i zielonymi liśćmi. W tle widoczne są historyczne kamienice z charakterystycznymi fasadami i sklepami na parterze, a przed nimi zaparkowane samochody.

Nominacja: Gmina Stalowa Wola
Za projekt: Rewitalizacja przestrzenna MOF Stalowej Woli

Dzięki rewitalizacji rozwadowski Ryneczek tętni życiem. Kawiarenki, restauracje, wydarzenia kulturalne przyciągają turystów i mieszkańców.

Przeprowadzona w 2016 r. diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej wykazała potrzebę stworzenia w Rozwadowie przestrzeni, w której mieszkańcy mogliby ciekawie spędzić czas. Odpowiedzią na ten problem był projekt rewitalizacji przestrzennej realizowany w partnerstwie z Miejskim Domem Kultury, Muzeum Regionalnym oraz Stowarzyszeniem „Przyjazna Dłoń”. Dzięki rewitalizacji otoczony starymi drzewami Ryneczek zachował swoją duszę, ale też otworzył się na biznes i kulturę. Projektem objęto także Rozwadowski Dom Kultury „Sokół”. Inwestycja kosztowała 17,11 mln zł, dofinansowanie z UE wyniosło 8,21 mln zł.

Sprawdź co w najnowszym wydaniu

Pobierz wersję PDF

Fundusze Europejskie są atrakcyjne

W ciągu 20 lat uczestnictwa w polityce spójności znacząco uprościliśmy i uatrakcyjniliśmy komunikację w obszarze funduszy unijnych.

czytaj więcej

Mistrzostwa emocji

Konkursy na najlepsze projekty współfinansowane z funduszy UE to skuteczne narzędzie promocji dobrych praktyk. Przyczyniają się do pozytywnego postrzegania wsparcia z Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Efekty są imponujące

8 grudnia podczas uroczystej gali, która odbyła się w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, doceniliśmy laureatów III edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”.

czytaj więcej
Skip to content