Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 4/2022

Myślimy o przyszłości

Polityka spójności odgrywa ważną rolę w budowaniu europejskiej tożsamości i jest najbardziej namacalnym wyrazem europejskiej solidarności – mówi Angela Martinez Sarasola, dyrektor Wydziału do spraw Polski w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

czytaj więcej

Od badania, przez refleksję, do działania

W realizacji każdego programu istotną rolę odgrywa ewaluacja. Daje możliwość reagowania na bieżące problemy i potrzeby, dostarcza wiedzy i wskazówek do podejmowania właściwych decyzji, pomaga wreszcie w odpowiednim ukierunkowaniu wsparcia w przyszłości.

czytaj więcej

Pod marką „Dobry Dom”

Zakup wysokiej klasy łóżka do leczenia paliatywnego albo koncentratora tlenu wiąże się z dużym wydatkiem, na który stać niewielu – szczególnie w sytuacji, gdy potrzeba pojawiła się nagle. Sprawdzonym rozwiązaniem są wypożyczalnie.

czytaj więcej

Czas seniorów

Na widok twarzy dębickich seniorów, zamieszczonych w kalendarzu na rok 2023, trudno się nie uśmiechnąć. Emanuje z nich spokój, radość, łagodność, naturalność, ciepło i refleksja.

czytaj więcej

Stary spichlerz w nowej szacie

Starsi mieszkańcy gminy Świlcza od grudnia 2021 roku mają miejsce, gdzie mogą wspólnie spędzać czas i realizować swoje pasje. To Gminny Klub Seniora, który mieści się w odrestaurowanym spichlerzu w zespole parkowo-pałacowym w Trzcianie.

czytaj więcej

Na własny rachunek

Uczestniczki i uczestnicy projektu „Od pomysłu do sukcesu z własną firmą” najczęściej rozpoczynali działalność w branży budowlano-remontowej (18 osób) oraz w zakresie fryzjerstwa i usług kosmetycznych (12 osób).

czytaj więcej

Szczęśliwa trzynastka

W tym roku już po raz szósty nasz region znalazł się w gronie laureatów trzynastej edycji konkursu na najlepsze spoty o tematyce związanej z Funduszami Europejskimi w ramach Międzynarodowego Festiwalu Camerimage w Toruniu. Na podium stanęliśmy razem z województwem łódzkim.

czytaj więcej

Jak nie my, to kto?

Szesnaście piosenek, dobrze znanych ze stacji radiowych, znalazło się w programie koncertu „Jak nie my, to kto?”, przygotowanego na podkarpacki finał Europejskiego Roku Młodzieży. Prawie dwugodzinne widowisko muzyczne odbyło się 3 grudnia w Domu Kultury Mors w Dębicy.

czytaj więcej
Skip to content