Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 2/2021

Efektywne planowanie

Zapisy w Strategii rozwoju województwa – Podkarpackie 2030 stanowią dobrą podstawę do pracy nad nowym programem dla Podkarpacia na lata 2021-2027 – mówi dr Paweł Wais, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego w UMWP. 

czytaj więcej

REACT-UE – odpowiedź na kryzys

Państwa członkowskie UE będą mogły wkrótce korzystać ze środków w ramach instrumentu „Wsparcie na rzecz odbudowy służącej spójności oraz terytorium Europy” (REACT-EU). To element pakietu określanego jako „Plan odbudowy dla Europy”, czyli NextGenerationEU.

czytaj więcej

Supra znaczy uczta

Okazuje się, że na własny biznes nigdy nie jest za późno. Udowodnili to Mirosława i Ryszard Jakubowscy, którzy po latach pracy zmienili branże. Do otwarcia gruzińskiej piekarni zainspirował ich syn Tomasz, a w realizacji celu pomogła mikropożyczka na rozpoczęcie działalności gospodarczej.  

czytaj więcej

Bieszczadzka droga

Bieszczady to turystyczna perełka Podkarpacia. Dla jednych są miejscem magicznym, dla innych punktem na mapie, który koniecznie choć raz w życiu trzeba zobaczyć. Dla niezdecydowanych przyjazdem w ten region Polski zachętą może być nowy produkt turystyczny, stworzony przez Biuro Turystyczne Eko-Karpaty z Ustrzyk Dolnych.

czytaj więcej

Leśna Ostoja

Według prognoz demograficznych GUS w 2050 roku osoby w wieku powyżej 65 roku życia mają stanowić aż 32,7% społeczeństwa. Dlatego już dziś trzeba pomyśleć o komfortowych miejscach, gdzie starsze osoby nie będą samotne i pozbawione opieki.

czytaj więcej

Platforma dla biznesu

Mikro, małe i średnie firmy odgrywają coraz większe znaczenie w polskiej gospodarce. Podmioty te wytwarzają ponad 60% krajowego PKB i zatrudniają 70% ogólnej liczby pracujących. Według najnowszego raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości większość MŚP wciąż jednak charakteryzuje niska aktywność innowacyjna.

czytaj więcej

Poznajcie nominowanych w konkursie!

Znamy już projekty nominowane w konkursie „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. Dzięki nim zobaczymy, jak przy wsparciu z Funduszy Europejskich rozwija się nasze województwo.

czytaj więcej
Skip to content