Magazyn informacyjny
o Funduszach Europejskich dla Podkarpacia

Wydanie: 4/2021

Nowe zadania i wyzwania

Komunikowanie o programie Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 będzie tak samo ważne jak programowanie czy realizowanie założeń programu – mówi Wioletta Rejman, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w UMWP.

czytaj więcej

Gala Mistrzów w ceramicznej scenerii

Były dyplomy, gratulacje, wspólne zdjęcia i inspirujące rozmowy w kuluarach. 1 października w Medyni Głogowskiej odbyła się gala finałowa konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”. To druga edycja wydarzenia promującego najciekawsze projekty sfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.  

czytaj więcej

Nowa statuetka Camerimage na Podkarpaciu

Spot „Fundusze Europejskie w walce z pandemią” ukazujący zmagania ratownika medycznego, a zarazem szefa Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu znalazł się w gronie laureatów tegorocznej edycji Konkursu Spotów Reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze”, organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „EnergaCAMERIMAGE” w Toruniu.

czytaj więcej

Bioaktywne soki

W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym powstała prototypowa, mała linia do produkcji i rozlewania bioaktywnych soków z aronii oraz aronii i buraka. Firma Vianat udowadnia, że świetnej jakości produkt może nie tylko odżywiać, ale też działać prozdrowotnie.

czytaj więcej

Bezcenna dolina

Dotacja z Unii Europejskiej umożliwiła nie tylko gruntowny remont dawnych zabudowań podworskich Zamku Tarnowskich, ale też znaczne powiększenie powierzchni ekspozycyjnej. Dziś prężnie działa tu Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły.  

czytaj więcej

Moda na bibliotekę

Elegancka biel przełamana szarością, centralnie umiejscowiona spiralna klatka schodowa, dużo przeszkleń, przestronność i swobodny dostęp do trzech ogólnodostępnych poziomów – to tylko kilka cech, które wyróżniają zmodernizowaną w 2019 r. Miejską Bibliotekę Publiczną SCK w Mielcu.

czytaj więcej

Świat malucha

Nowoczesny kompleks żłobkowo-przedszkolny w Rudniku nad Sanem otwarto w lipcu 2018 roku. Poprzednie przedszkole, działające przez 39 lat, przestało spełniać oczekiwania mieszkańców. Dlatego samorząd zdecydował się na rozbiórkę i budowę nowego przedszkola oraz pierwszego w gminie żłobka samorządowego.

czytaj więcej

Ułatwić diagnozę

Rosnąca liczba przypadków raka piersi u kobiet mobilizuje do rozwijania nowych metod wspomagających diagnostykę. W projekcie badawczym, który realizował zespół SoftSystem we współpracy z naukowcami z Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, w niestandardowy sposób wykorzystano rezonans magnetyczny (MRI).

czytaj więcej

Sięgają gwiazd

Choć nazwa projektu jest mało interesująca, efekty inwestycji imponują. Co więcej, przynoszą kolejne owoce, inspirując do zmian. I wcale nie potrzeba do tego kosmicznych budżetów. Wystarczy wsłuchanie się w potrzeby uczniów.

czytaj więcej
Skip to content